Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

Άβαταρ μέλους
gtsoukn
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 1:39 pm
Όνομα: Γιώργος
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

#1

Δημοσίευση από gtsoukn » Παρ 08 Ιαν 2016, 10:54 pm

Η δυνατότητα αυτή, αντιμετωπίζει τα διόδια ως σημεία προειδοποίησης και μας ανακοινώνει το όνομα του σταθμού διοδίων (φωνητικά) και το κόστος διέλευσης (φωνητικά και οπτικά) κατά την προσέγγιση σ' αυτά.
Η απόσταση προειδοποίησης ρυθμίζεται μέσα από το sys.txt.

Για τη λειτουργία απαιτείται η χρήση ειδικά τροποποιημένων skins τα οποία θα βρείτε (όσα υποστηρίζονται) στα σχετικά θέματα.
Για τη φωνητική ειδοποίηση είναι απαραίτητη η χρήση φωνής TTS Pro.


Εγκατάσταση

1. Αντιγράψτε στον φάκελο \content\skin το τροποποιημένο skin (.zip) της επιλογής σας.

2. Στο φάκελο \content\speedcam:
- Αντιγράψτε το GR-12_TollPosts_w_name.txt
- Διαγράψτε το αρχείο speedcam.spdb. Αυτό θα ξαναδημιουργηθεί όταν τρέξετε το Primo.

3. Κάντε τις απαραίτητες προσθήκες-διορθώσεις στο sys.txt και το Dictionary.lang του Lang_Greek.zip αναλόγως της κατηγορίας του οχήματός σας σύμφωνα με το TollPosts_w_name_K*.txt

4. Από το μενού Επιλογές -> Εμφάνιση επιλέξτε το τροποποιημένο skin (για ημέρα και νύχτα) και πατήστε Επανεκκίνηση.

Σημείωση: Τα ελληνικά κείμενα για το Lang_Greek είναι ενδεικτικά και μπορούν να τροποποιηθούν ανάλογα με την επιθυμία του χρήστη.


Εικόνα
Αρχείο σημείων διοδίων
GR-12_TollPosts_w_name.rar
(2.54 KiB) Μεταφορτώθηκε 41 φορές

Οδηγίες εγκατάστασης και απαραίτητες τροποποιήσεις
TollPosts_w_name_K1.rar
(5.32 KiB) Μεταφορτώθηκε 14 φορές
TollPosts_w_name_K2.rar
(5.43 KiB) Μεταφορτώθηκε 42 φορές
TollPosts_w_name_K3.rar
(5.87 KiB) Μεταφορτώθηκε 15 φορές
TollPosts_w_name_K4.rar
(5.9 KiB) Μεταφορτώθηκε 18 φορές

Τελευταία ενημέρωση αρχείων: 10/01/2024

Σημείωση: Τα αρχεία παρέχονται σε συμπιεσμένη μορφή και πρέπει να αποσυμπιεστούν.

Το αρχείο σημείων διοδίων (GR-12_TollPosts_w_name.txt) είναι κοινό για όλες τις κατηγορίες οχημάτων.
Οι τροποποιήσεις που απαιτούνται είναι χωρισμένες ανά κατηγορία οχήματος και πρέπει να ακολουθήσετε τις οδηγίες για την κατηγορία του δικού σας οχήματος.
Οι κατηγορίες έχουν ως εξής:
Κατηγορία 1 (Κ1): Δίκυκλα, τρίκυκλα.
Κατηγορία 2 (Κ2): Ελαφρά οχήματα. Οχήματα με ή χωρίς ρυμουλκούμενο και ύψος έως 2,20μ.
Κατηγορία 3 (Κ3): Φορτηγά, λεωφορεία και άλλα οχήματα με λιγότερους από τέσσερις (4) άξονες. Οχήματα με ή χωρίς ρυμουλκούμενο με δύο ή τρεις άξονες και ύψος μεγαλύτερο από 2,20 μ.
Κατηγορία 4 (Κ4): Φορτηγά και άλλα οχήματα με τέσσερις (4) ή περισσότερους άξονες. Οχήματα με ή χωρίς ρυμουλκούμενο με τέσσερις ή περισσότερους άξονες και ύψος μεγαλύτερο από 2,20 μ.

Σημείωση: Οι Κατηγορίες 3 & 4 δεν ισχύουν όπως αναφέρονται παραπάνω στο σταθμό διοδίων Γέφυρας Ρίου-Αντιρίου. Για τον σταθμό αυτό παρέχονται ειδικές οδηγίες.


Η δυνατότητα αναπτύχτηκε από τους kterz (οπτική ειδοποίηση) και chrpp (φωνητική ειδοποίηση).

288009junior
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2016, 10:52 am
Τοποθεσία: Athens

Re: Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

#2

Δημοσίευση από 288009junior » Τετ 13 Ιαν 2016, 6:17 pm

Μεχρι ποια εκδοση winrar χρησιμοποιουμε για να ανοιξουμε το Lang_Greek_by_4GPS.zip?

Άβαταρ μέλους
gtsoukn
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 1:39 pm
Όνομα: Γιώργος
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

#3

Δημοσίευση από gtsoukn » Τετ 13 Ιαν 2016, 8:59 pm

Χρησιμοποίησε την 3.93
Γίνεται και με νεώτερες εκδόσεις αλλά απαιτούνται επιπλέον ρυθμίσεις στο WinRAR.

Άβαταρ μέλους
gtsoukn
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 1:39 pm
Όνομα: Γιώργος
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

#4

Δημοσίευση από gtsoukn » Πέμ 26 Μάιος 2016, 11:48 pm

Το link στο πρώτο post ανανεώθηκε.
Προστέθηκαν τα διόδια Προμαχώνα.

Άβαταρ μέλους
gtsoukn
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 1:39 pm
Όνομα: Γιώργος
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

#5

Δημοσίευση από gtsoukn » Τετ 01 Ιουν 2016, 4:39 pm

Το link στο πρώτο post ανανεώθηκε.

Προστέθηκαν οι σταθμοί διοδίων:
- Πετρίνας (Α/Δ Μορέας προς Σπάρτη)
- Ελαιώνα (Ολυμπία Οδός, υπό κατασκευή - ελεύθερη διέλευση)

logo1
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2016, 5:26 pm

Re: Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

#6

Δημοσίευση από logo1 » Τρί 26 Ιούλ 2016, 5:32 pm

Spoiler:
From: ***@in.gr [mailto:***@in.gr]
Sent: Monday, July 25, 2016 6:32 PM
To: info@4gps.gr
Subject: Μήνυμα από τον Φάνης Κρουσταλάκης

Από: Φάνης Κρουσταλάκης
E-mail: ***@in.gr

Θέμα: Πρόβλημα με την εγκατάσταση των διοδίων

Μήνυμα: Έχω το Primo 2.1 με την υλοποίηση του Kastel Ultimate edition 3.1. Εγκατέστησα τα διόδια σύμφωνα με τις οδηγίες, αλλά το menu πλέον γίνεται αγγλικό. Κάποιο πρόβλημα συμβατότητας με την Lang_Greek πρέπει να υπάρχει.

Ευχαριστώ πολύ

Θ. Κρουσταλάκης

------------------------------------

Από: info@4gps.gr
Ημ/νία: Δευτέρα, 25 Ιουλίου 2016 08:44 μμ
Πρός: ***@in.gr
Θέμα: RE: Μήνυμα από τον Φάνης Κρουσταλάκης

Καλησπέρα.
Αν η γλώσσα του Primo γύρισε στα Αγγλικά μάλλον δεν έκανες σωστά την επεξεργασία του Lang_Greek.zip και "καταστράφηκε".
Μπορείς να επιλέξεις την Ελληνική γλώσσα;
Αν όχι, μάλλον "καταστράφηκε".
Βάλε το αυθεντικό αντίγραφο του Lang_Greek.zip, δοκίμασε αν λειτουργεί ως έχει, χωρίς να το πειράξεις, και πες μου.

4GPS

----------------------------------

From: ***@in.gr [mailto:***@in.gr]
Sent: Monday, July 25, 2016 9:37 PM
To: info@4gps.gr
Subject: Re: RE: Μήνυμα από τον Φάνης Κρουσταλάκης

Καλησπέρα.
Όχι, δεν μπορώ να επιλέξω την ελληνική γλώσσα.
Αν ξαναφορτώσω το Lang_Greek.zip, λειτουργεί κανονικά.
Απορώ γιατί καταστράφηκε το αρχείο, αφού έκανα κανονικά τη διαδικασία και μάλιστα 3 φορές.
Ευχαριστώ θερμά

---------------------------------
Από: info@4gps.gr
Ημ/νία: Δευτέρα, 25 Ιουλίου 2016 09:51 μμ
To: 'logo1@in.gr' <logo1@in.gr>
Subject: RE: RE: Μήνυμα από τον Φάνης Κρουσταλάκης

Δοκίμασε αυτό και πες μου αν λειτουργεί.
Είναι το Lang_Greek.zip της KasteLs_Ultimate_Edition_v3.1.0 με μόνη αλλαγή τα διόδια της Κ2.
Θα ετοιμάσω και ανεβάσω στο forum έναν οδηγό για επεξεργασία αρχείων zip.

4GPS

Υ.Γ. Θα εκτιμούσαμε την επικοινωνία μέσω του forum.
Ευχαριστώ πάρα πολύ.
Λειτούργησε μια χαρά με το αρχείο Lang_Greek.zip που μου έστειλες.
Φ.Κ.

Άβαταρ μέλους
gtsoukn
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 1:39 pm
Όνομα: Γιώργος
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

#7

Δημοσίευση από gtsoukn » Τετ 16 Νοέμ 2016, 4:07 pm

Το πρώτο post ενημερώθηκε με νέα αρχεία

1. Νέο αρχείο σημείων λόγω αλλαγών που απαιτήθηκαν μετά από εσφαλμένες ειδοποιήσεις που παρατηρήθηκαν.
2. Τα αρχεία οδηγιών και απαραίτητων τροποποιήσεων διασπάστηκαν ώστε να κατεβάζετε μόνο αυτά που χρειάζεστε.

Άβαταρ μέλους
gtsoukn
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 1:39 pm
Όνομα: Γιώργος
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

#8

Δημοσίευση από gtsoukn » Δευ 02 Ιαν 2017, 1:20 am

Το πρώτο post ενημερώθηκε με νέα αρχεία με τις τιμές όπως ισχύουν από 1/1/2017.

Άβαταρ μέλους
gtsoukn
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 1:39 pm
Όνομα: Γιώργος
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

#9

Δημοσίευση από gtsoukn » Τρί 25 Απρ 2017, 11:44 am

Το πρώτο post ενημερώθηκε με νέα αρχεία με προσθήκη τιμών διέλευσης στον μετωπικό σταθμό Αγγελοκάστρου και τους πλευρικούς σταθμούς Κουβαρά της Ιόνιας Οδού.

Nikodoros
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ 01 Μάιος 2017, 5:46 pm
Όνομα: Nikodoros
Τοποθεσία: Athens

Re: Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

#10

Δημοσίευση από Nikodoros » Δευ 01 Μάιος 2017, 6:23 pm

Καλημερα και Καλη Πρωτομαγια
Στο αυτοκινητο εχω εγκαταστημενο το iGO PRIMO 2.4. Kastel 4.01 που ειχα κατεβασει μεσω gpspocketpc που τωρα δυστυχως δεν υπαρχει. Ειχα και ειδοποιηση φωνητικη και οπτικη για τα διοδια. Λογω οτι εχουν αλλαξει οι τιμες διοδιων καθως προστεθηκαν και αλλα διοδια(κακο για την τσεπη μας) ειπα να ενημερωσω με τα νεα αρχεια απο το 4GPS. Ακολουθησα ολα τα βηματα που υπαρχουν παραπανω. Δηλαδη αλλαξα στο sys αυτα που αναφερονται και εκανα τις αλλαγες στο language greek gpspocketpc. επισης εβαλα και τα σημεια speedcam σβηνοντας τα υπαρχοντα. Και ξεκιναω για Λουτρακι για τριημερο. Φθανοντας στα διοδια της Ελευσινας(2000μ πριν) ακουω<< Σταθμος διοδιων Μαλακασας, κοστος διελευσης 1.40>> και καθως πλησιαζω βγαινει και η οπτικη ειδοποιηση 1.40 ευρω. Πληρωνω 2.80 που ειναι το σωστο και συνεχιζω. Στα διοδια Κορινθου-Ισθμιων ακουω την φωνητικη ειδοποιηση<< σταθμος διοδιων Θερμοπυλων πλευρικα, κοστος διελευσης 0.60 ευρω>>, και σε λιγο η οπτικη ταμπελιτσα 0.60 ευρω.
Και σημερα η επιστροφη στην Αθηνα. Στα διοδια Ισθμου παλι << σταθμος διοδιων Θερμοπυλων πλευρικα, κοστος διελευσης 0.60 ευρω>>κλπ. Τωρα στα διοδια επιστροφης Ελευσινας δεν μου εβγαλε ουτε οπτικη αλλα ουτε φωνητικη ειδοποιηση για το ποσον και την τοποθεσια. Το μονο που εβγαλε ηταν 2 στρογγυλα μικρα εικονιδια (υποθετω 1 για καθε ρευμα κυκλοφοριας) <<tolls>> και οχι τετραγωνα ταμπελακια με το ποσο σε ευρω. Συνεχιζω για Αττικη οδο για να δω τι θα μου βγαλει , αλλα και εκει ουτε οπτικη αλλα ουτε φωνητικη ειδοποιηση. Σαν να μην υπηρχαν διοδια καθολου , ενω βλεπω και στο αρχειο sys αλλα και στο language gpspocketpc υπαρχει το κειμενο "Toll Posts Aspropirgos. Cost of toll 2.80="Σταθμός διοδίων Ασπροπύργου. Κόστος διέλευσης 2 ευρώ και 80 λεπτά.". Πριν την αναβαθμιση μου τα εβγαζε κανονικα αλλα απλως μερικες τιμες διοδιων εχουν αλλαξει αλλα και εχουν προστεθει νεα. Τωρα τι μπορει να συμβαινει, το να πηγαινω για κορινθο και να μου λεει Θερμοπυλες ειναι λιγο κουφο. Τι βλακεια να εκανα αραγε;;; Καμια ιδεα;;; γιατι μεσα στην εβδομαδα παω προς Θεσσαλονικη... και να βλεπω "σταθμος διοδιων Ξυλοκαστρου" Σας ευχαριστω εκ των προτερων, και παλι ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ με υγεια. Νικοδωρος :D :D :D

Άβαταρ μέλους
gtsoukn
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 1:39 pm
Όνομα: Γιώργος
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

#11

Δημοσίευση από gtsoukn » Δευ 01 Μάιος 2017, 9:21 pm

Καλησπέρα και καλωσήρθες.

Βεβαιώσου ότι διέγραψες το speedcam.spdb* από το φάκελο /speedcam.
Αν δεν διαγραφεί το αρχείο αυτό, τα speedcam δεν ανανεώνονται και από sys.txt διαβάζει τις παλιές αντιστοιχίες των tollvalue.
* Το speedcam.spdb το διαγράφουμε μετά από οποιαδήποτε αλλαγή αρχείων κάνουμε στο φάκελο /speedcam.

Τα αρχεία των διοδίων τα κοίταξα και δεν έχουν λάθη αν και δημιουργούνται αυτόματα μέσω εφαρμογής.

Nikodoros
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ 01 Μάιος 2017, 5:46 pm
Όνομα: Nikodoros
Τοποθεσία: Athens

Re: Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

#12

Δημοσίευση από Nikodoros » Δευ 01 Μάιος 2017, 10:19 pm

Καλησπερα Γιωργο
Κατ αρχην σ ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση στο προβλημα μου. Νασαι καλα. Οντως πριν αντιγραψω στον φακελο speedcam οτιδηποτε διαγραφω τα αρχεια που υπαρχουν μεσα οπως .spdb .spud και μετα βαζω το αρχειο σημειο διοδιων. Τωρα τι ακριβως συμβαινει δεν μπορω να καταλαβω. Αν θελεις μπορω να σου στειλω σε καποιο e-mail τα αρχεια .sys/ GR-12_Toll_Posts.txt /και Lang_Greek_by_GPSPocketPC.zip να τα δεις και εσυ μηπως κανω κατι λαθος. Σ ευχαριστω πολυ και παλι και σου ευχομαι καλο βραδυ. 8-)

Άβαταρ μέλους
gtsoukn
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 1:39 pm
Όνομα: Γιώργος
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

#13

Δημοσίευση από gtsoukn » Τρί 02 Μάιος 2017, 12:52 am

Νικόδωρε, το να μου στείλεις τα αρχεία δε νομίζω να έχει νόημα.
Αν κατάλαβα καλά, τη διαδικασία την έχεις ξανακάνει και την ξέρεις.
Παρόλα αυτά, το email του forum είναι admin (at) 4gps (dot) gr.

Αν μπορείς δοκίμασε το παρακάτω:
Φτιάξε ένα αρχείο π.χ. test.txt με περιεχόμενο το

Κώδικας: Επιλογή όλων

X,Y,TYPE,SPEED,DirType,Direction
x,y,12,56,0,0
όπου x,y (2η γραμμή) βάλε συντεταγμένες κοντά στο σπίτι σου.
Το "56" είναι τα διόδια Ελευσίνας που παρατήρησες το σφάλμα.

Το test.txt αντέγραψέ το στο \speedcam και διέγραψε το speedcam.spdb

Δημιούργησε μια διαδρομή προς το σημείο.
Η ...επιθυμητή ανακοίνωση είναι "Σταθμός διοδίων Ελευσίνας. Κόστος διέλευσης 2 ευρώ και 10 λεπτά."
Δοκίμασέ το και αναλόγως θα πράξουμε.

* Προφανώς το γνωρίζεις, η ειδοποίηση δεν λειτουργεί σε προσομοίωση διαδρομής. Το GPS πρέπει να βρει σήμα (στο μπαλκόνι ;) ) και να εκτελέσει τη διαδρομή.

Nikodoros
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ 01 Μάιος 2017, 5:46 pm
Όνομα: Nikodoros
Τοποθεσία: Athens

Re: Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

#14

Δημοσίευση από Nikodoros » Τρί 02 Μάιος 2017, 10:58 pm

Καλησπερα Γιωργο
Οπως μου ειπες εβαλα καποιες συντεταγμενες κοντα στο σπιτι μου και καθε φορα που περναω απο εκει μου βγαζει το τετραγωνο ταμπελακι με την σωστη τιμη και μου λεει και το ονομα των διοδιων, δηλαδη λειτουργησε κανονικα. Επισης στη θεση 56(ελευσινα) εβαλα 59(Ισθμια) και μου το ανακοινωσε κανονικα και οπτικα και φωνητικα. Τωρα εβαλα το πληρες αρχειο και περιμενω να δω οταν πηγαινω για Θεσσαλονικη αν θα λειτουργησει σωστα που πιστευω οτι θα γινει. Τωρα το μονο προβλημα που εχω προσεξει ειναι οτι καθε φορα που ανοιγω το igo ενεργοποιηται αυτοματα η επιλογη "φωνητικη ειδοποιηση σημειων λεγοντας " σε 70 πχ μετρα σταθμος διοδιων" και ετσι διακοπτει την ανακοινωση πχ σταθμος διοδιων ελευσινας κοστος διελευσης 2.10. Το απενεργοποιω και ακουω κανονικα ολη την ανακοινωση. Σε καθε ξεκινημα του iGO ξανα τσεκαρετε η επιλογη αυτη. Μηπως εχεις υπ οψιν πως μπορω να την απενεργοποιησω και να μην ενεργοποιητε καθε φορα που ξεκινα το igo την επιλογη αυτη, ας πουμε μεσω .sys η καποιο αλλο. Σ ευχαριστω και παλι για την πολυτιμη βοηθεια σου.
Καλο βραδυ. Νικοδωρος 8-) 8-)

Άβαταρ μέλους
gtsoukn
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 1:39 pm
Όνομα: Γιώργος
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Οπτική και φωνητική ειδοποίηση διοδίων

#15

Δημοσίευση από gtsoukn » Τετ 03 Μάιος 2017, 1:33 am

Nikodoros έγραψε:Τωρα το μονο προβλημα που εχω προσεξει ειναι οτι καθε φορα που ανοιγω το igo ενεργοποιηται αυτοματα η επιλογη "φωνητικη ειδοποιηση σημειων λεγοντας " σε 70 πχ μετρα σταθμος διοδιων" και ετσι διακοπτει την ανακοινωση πχ σταθμος διοδιων ελευσινας κοστος διελευσης 2.10. Το απενεργοποιω και ακουω κανονικα ολη την ανακοινωση.
Αυτό το πρόβλημα δημιουργήθηκε τώρα με τα νέα αρχεία και τις υπόλοιπες αλλαγές που έκανες;

Κανονικά η ρύθμιση αυτή δεν επηρεάζει τη λειτουργία των διοδίων γιατί η ανακοίνωση που αναφέρεις είναι απενεργοποιημένη στο sys.txt

Κώδικας: Επιλογή όλων

;activated_speech="Caution toll ahead"
Εφόσον το πρόβλημα δημιουργήθηκε τώρα, δοκίμασε να βάλεις στο sys.txt αυτό που υπήρχε στην έκδοσή σου για την ανακοίνωση διοδίων αν και δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά

Κώδικας: Επιλογή όλων

[speedcam_category:12]
activated_spoken_type=speech
;activated_speech="Attention Toll Booth"
activated_speech=""
activated_min_speech_repeat_delay=-1
speedcam_maxdistance_from_road=50
warn_distances="0:1000"

Απάντηση

Επιστροφή στο “iGO Primo 2.x”