Κάμερες Ταχύτητας

iliata2410
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ 12 Σεπ 2021, 1:40 pm

Re: Κάμερες Ταχύτητας

#31

Δημοσίευση από iliata2410 » Τετ 22 Δεκ 2021, 12:40 pm

εγώ πάλι δέν έχω καταλάβει το εξής ,και θα γίνω συγκεκριμένος.έχω στο κινητό μου τηλέφωνο την έκδοση igo luna ,και στον φάκλεο speedcam,κάποιος χρηστης απο το gps power ,μου έχει σε αυτον τον φακελο αρχεια με καταληξη txt.για παράδειγμα γραφειτο εξης.GR-01-speed cameras.txt.2.traffic-control,3.traffic-lights,σε κάπια άλλα schoolzone,hospitals κλπ..προφανώς αυτά τα πήρε απο εσάς;και άν ναί πώς θα τα βρώ εγώ ;άν μπορειτε βοηθηστε λιγάκι.

Άβαταρ μέλους
gtsoukn
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 1:39 pm
Όνομα: Γιώργος
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Κάμερες Ταχύτητας

#32

Δημοσίευση από gtsoukn » Τετ 22 Δεκ 2021, 1:44 pm

Καλησπέρα.
Στο https://pois.4gps.gr/ επιλέγεις την κατηγορία που επιθυμείς, στη συγκεκριμένη περίπτωση "Κάμερες Ταχύτητας".
Η κατηγορία αυτή "ανήκει" στην Ομάδα "Σημεία Προειδοποίησης", οπότε επιλέγεις πρώτα την Ομάδα για πιο γρήγορη πρόσβαση στην επιθυμητή κατηγορία.

Αφού επιλέξεις την κατηγορία εμφανίζονται οι δυνατότητες λήψεις ανά λογισμικό ως POI και ως Speedcam για τα λογισμικά που υποστηρίζεται η δυνατότητα.
Επιλέγεις το λογισμικό σου, π.χ. iGO, αφού πρώτα τικάρεις το "Δεν είμαι ρομπότ" και το αρχείο θα κατέβει στον υπολογιστή σου συμπιεσμένο (.zip).

Οδηγίες εγκατάστασης θα βρεις στο "Βοήθεια".

Για οποιαδήποτε πρόσθετη βοήθεια είμαστε στη διάθεσή σου.

iliata2410
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ 12 Σεπ 2021, 1:40 pm

Re: Κάμερες Ταχύτητας

#33

Δημοσίευση από iliata2410 » Τετ 22 Δεκ 2021, 8:28 pm

το έχω καταλάβει πώς γινετε ευχαριστώ πολύ.το λογισμικό που ταιριάζει στην περίπτωση την δικιά μου είναι στο primo,τελικά.απο ότι κατάλαβα στον φάκελο που υπάρχει στο luna τον speedcam δεν βαζεις σώνει και καλά μονο καμερες ταχυτητας ,αλλα και άλλα πολλά σημεία ενδιαφέροντος σωστα;
οι μονες αλλαγές που υπάρχουν ειναι σε βενζινάδικα.οι σταθμοι διοδιων υπαρχουν ηδη στο κινητο μου σε καποιο zip ηδη.

Άβαταρ μέλους
gtsoukn
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2015, 1:39 pm
Όνομα: Γιώργος
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Κάμερες Ταχύτητας

#34

Δημοσίευση από gtsoukn » Τετ 22 Δεκ 2021, 9:56 pm

Καλησπέρα.
Στο φάκελο speedcam μπαίνουν μόνο σημεία προειδοποίησης (κάμερες κ.λ.π.) με μορφή αρχείου .txt
Τα σημεία ενδιαφέροντος μπαίνουν στο φάκελο userdata.
Δες αναλυτικά το θέμα Εγκατάσταση Σημείων Ενδιαφέροντος (POIs)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σημεία Προειδοποίησης”